Берое с разгром над Монтана в дербито при жените

Отборът на Берое Стара Загора победи Монтана 2003 с 99:75 (16:21, 28:13, 28:24, 27:17) като гост в Монтана в двубой от седмия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Шампионките постигнаха седми успех от седем изиграни мача и остават без поражение. Вицешампионът Монтана 2003 допусна втора загуба от осем срещи, като първата също бе срещу Берое, но в Стара Загора във втория кръг. И двата тима се изравняват на върха на класиранетоьно Монтана все още е номер едно заради по-добрата си точкова разлика.

Домакините изиграха по-силни начални 10 минути в зала „Младост“ и поведоха с 21:16. Още във втората четвърт обаче баскетболистките на Берое осъществиха обрат и на почивката дръпнаха с 44:34. Двата тима направиха равностойна трета част, но гостите задържаха аванса си и преди последния период резултатът бе 72:58. Старозагорки не позволиха на съперника да мечтае за обрат до края, а най-голямата разлика достигна 26 точки.

Теодора Динева бе най-резултатна за Берое с 31 точки, 5 борби и 4 асистенции, а Гергана Иванова вкара 19 точки и добави 5 асистенции.

За Монтана 2003 Моник Рийд завърши с 26 точки и 4 борби, а Габриела Николова се отчете с 21 точки и 10 борби.

В следващия кръг на 10 декември Берое ще приеме Академик Пловдив в Стара Загора, а Монтана 2003 е домакин на Рилски спортист, но преди това на 7 декември ще приеме черногорския Будучност в мач от Адриатическата лига за жени.