Варна ДКС с първа победа в "Демакс" лигата

Волейболистките на Варна ДКС записаха първа победа от началото на сезона в женската "Демакс" лига. Воденият от Юли Василев тим надигра като гост Хектор (София) с 3:0 (25:21, 25:20, 29:27) в мач от 6-ия кръг на първенството, игран в Драгоман.

Така варненки са 7-и във временното класиране с 1 победа, 5 загуби и 3 точки, колкото има и Хектор на 6-о място, но с по-добро геймово съотношение. В последния 7-и кръг от полусезона Варна ДКС е домакин на Марица 2022, докато столичанки приемат шампиона Марица.

Двата тима тръгнаха равностойно в първия гейм до 14:14, след което Варна ДКС успя да се наложи с 25:21. Във втората част доминацията на гостенките от Варна беше пълна и те поведоха с 2:0 след 25:20. Варненки дръпнаха и в третия гейм с 11:6, след което Хектор изравни и дори поведе с 23:20. Все пак, Варна ДКС успя да измъкне победата след петгеймбола с 29:27 и 3:0.