Бяла поведе еднолично в класирането на женското хандбално първенство

Срещи от шестия кръг на женското хандбално първенство на България:

Васил Левски - Бяла   - 23:34 (7:17)Етър 64 - Търновград - 26:26 (13:9)в неделя:Сливница -  Свиленград

В класирането води Бала с 10 точки, пред Етър с 9, Търновград със 7, Свиленград с 6 точки и мач по-малко, Васил Левски с 2 и Сливница с 0 и мач по-малко.

Защитаващият титлата си Бяла спечели гостуването си на Васил Левски с 34:23 (17:7) в срещата от шестия кръг на женското хандбално първенство. С успеха шампионките оглавиха еднолично класирането с 10 точки.В дербито на Велико Търново от кръга Търновград измъкна драматично 26:26 (9:13) срещу символичния домакин Етър 64 с гол на Емилия Самуилова 40 секунди преди края. В последната атака Александра Замишляк на два пъти отправи удари от дистанция, но първият беше отразен, а вторият премина край вратата, с което равенството се запази.

Етър започна много добре и  след 20 минути водеше с 10:4,  но до почивката Търновград успя да съкрати пасива си, а малко след началото на втората част със серия от пет поредни попадения дори стигна до изравняване при 18:18 в 41-ата минута."Виолетовите" поеха контрола върху срещата, след като дръпнаха с 21:18 и запазиха аванса си до 26:23, но в последните четири минути няколко прибързани действия и  грешки в атака на етърки позволиха на символичните гостенки постепенно да намалят пасива и в крайна сметка да се доберат до точката.Мария Спиридонова беше най-резултатна за Етър със 7 гола, а Замишляк и Веселина Иванова добавиха по  5.

За Търновград Йоана Костова вкара 9 пъти, а Екатерина Стефанова допринесе с 6 попадения.