Локо София удари Академик в трилър с продължение

Локомотив София постигна втора победа от началото на редовния сезон в първенството по баскетбол на България за жени, след като столичният тим надигра Академик Пловдив с 72:66 (24:10, 15:27, 10:14, 12:10, 11:5) след продължение като гост в среща от седмия кръг шампионата. С победата Локомотив остава на пето място в класирането с баланс от две победи и пет поражения, докато Академик продължава да заема последната позиция в подреждането без успех от осем изиграни срещи.

В зала „Олимпиада“ в Пловдив двата отбора изиграха равностоен двубой, който предложи много обрати в последната четвърт и крайният победител трябваше да се реши след продължение, след като финалната сирена дойде при равенство 61:61 точки. В допълнителните пет минути обаче Локомотив бе по-концентрираният тим и заслужено стигна до успеха.

Възпитаничките на старши треньора Лилия Георгиева започнаха по-силно срещата и стигнаха до аванс от 14 точки до края на първата четвърт при 24:10. Домакините обаче отговориха на предизвикателството и успяха да скъсят изоставането си до само 2 точки на полувремето, след като взеха втората част с 27:15.

Академик пренесе подема в играта си и в началото на третата четвърт и след серия от 10:2 точки поведе с 47:41, но до края на частта авансът на домакините беше стопен до 2 точки при 51:49.

В последната четвърт двата тима бяха равностойни и грешките преобладаваха за сметка на резултатността. Успешна стрелба от тройката на Мила Кръстева 59 секунди преди финалната сирена изведе Академик с точка напред в резултата, но 4 секунди преди края Елеонора Петкова върна аванса от точка в полза на гостите. В ответната атака Кръстева бе фаулирана, но успя да реализира само един от двата си опита от наказателната линия и така срещата влезе в продължение след равенство 61:61 точки.

В допълнителните пет минути гостите от София взеха ранна преднина, която не изпуснаха до края и така се поздравиха с победата след 72:66.

Най-резултатна за успеха на Локомотив София беше Магдалена Георгиева с 17 точки, докато за Академик Мила Кръстева се отчете с 24 точки.

В следващия кръг Академик Пловдив гостува на Берое в Стара Загора, докато Локомотив София се изправя срещу Шампион 2006 в столичната зала „Триадица“.