Ето кой ще води Дея спорт срещу Добруджа

В мач от 9-ия кръг в Efbet Супер Волей, в неделя се срещат отборите на Добруджа 07 (Добрич) и Дея спорт (Бургас). Двубоят в зала „Добротица“ в Добрич и ще започне в 18:00 часа.

Бургаските волейболисти заемат 7-ото място във временното класиране с актив от 11 точки (3 победи и 5 загуби) и геймово съотношение 14:15. Домакините от Добруджа 07 са последни с 8 загуби от 8 мача и 9:24 гейма.

Освен в Добрич, до края на 2022 година отборът на Дея Спорт, който днес се раздели официално със старши треньора Венцислав Симеонов, има да изиграе още 3 мача – два от Efbet Супер Волей и един от евротурнирите.

Високо напрежение в Дея спорт! Президентът д-р Маджуров пред Sportal.bg: Венци Симеонов остава начело на отбора

Най-вероятно в мача срещу Добруджа начело на Дея спорт ще бъде досегашния помощник Владислав Николов, а негов помощник ще е Андрей Николов.

Венцислав Симеонов вече не е старши треньор на Дея спорт

На 9 декември бургазлии приемат в зала „Младост“, от 18:00 часа, тима на Черно море (Варна). Следва ново домакинство Дея спорт на 13 декември. Тогава от 19:00 часа е реваншът срещу гръцкия гранд Олимпиакос от 1/8-финалите за „Чалъндж къп“. Двете срещи в зала „Младост“ са при безплатен вход.

49 Efbet Супер Волей: Дея спорт (Бургас) - ЦСКА 2:3  🏐

На 17 декември Дея Спорт гостува в Разлог на местния Пирин. Началото е в 18:00 часа.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

40 Efbet Супер Волей: Дея спорт (Бургас) - Хебър (Пазарджик) 0:3🏐