ЦСКА преодоля Славия с 3:1 в зала „Васил Симов“

ЦСКА победи Славия с 3:1 (25:19, 20:25, 25:13, 25:21) в 6-ия кръг на женското волейболно първенство в мач, игран в зала "Васил Симов" пред 50 зрители.

Със спечелените три точки "червените" се изкачиха на второ място във временното класиране преди мачовете по-късно днес и утре. Славия остана на пета позиция.

Отборът на Юлия Иванова поведе бързо в първия гейм, като най-голямата преднина на ЦСКА дойде при 22:13, а в крайна сметка тимът се наложи с 25:19.

Във втория сет обаче тимът на Славия се върна в мача, като водеше почти през цялото време и успя да изравни след 25:20.

Доминацията на "червените" в третия гейм бе голяма, като те дадоха на съперника едва 13 точки.

Четвъртата част бе по-оспорвана, като Славия имаше аванс до средата на гейма, но след това ЦСКА дръпна с 15:13 и запази аванси си до края.