Антоанета Костадинова и Калоян Стаменов с престижни класирания на последната Световна купа

Антоанета Костадинова и Калоян Стаменов се класираха на 5-то място при жените и мъжете на 10 метра пистолет на Световната купа ( Presidents Cup 2022), която се провежда в Кайро, Египет.

По традиция от последните години всички най-добри 10 състезатели по рейтинг от всяка дисциплина се събират в египетската столица в края на годината, за да определят последните шампиони и медалисти от голямо първенство. Елитът на спортната стрелба отново беше в Олимпийския спортен център на Кайро няколко седмици след Световното първенство, като участниците използваха същите зали и съоръжения, в които бяха и през октомври месец.

Калоян Стаменов завърши своята полуфинална серия с общ резултат от 196.7 точки и зае 5-то място в крайното подреждане, а Антоанета Костадинова със 196.6 точки завърши на същата позиция в много силната конкуренция при дамите.

Ден по-рано сребърната медалитска от Токио зае 10 място с 580 точки на 25 метра пистолет.