Селби срещу Робъртсън е звездният 1/4-финал в Шотландия

Марк Селби си уреди звезден дуел на четвъртфиналите в Откритото първенство на Шотландия срещу Нийл Робъртсън. Веселяка от Лестър се наложи с 4:2 над Джак Лисовски и продължава стремежа си да вдигне за трети път трофея “Стивън Хендри”.

Шампионът в Единбург от 2019 и 2020 година обаче има тежка задача срещу левичаря от Мелбърн, защото е загубил последните си шест сблъсъка с него. Последната победа на Селби над Робъртсън е от Световното първенство 2020-а, когато го елиминира на четвъртфиналите.

Селби поведе с 3:0 над Лисовски, който опита да осъществи обрат и се доближи само на фрейм от съперника, но в типичен стил четирикратният световен шампион направи брейк от 86 в шестата партия и затвори мача.

Робъртсън срази с 4:2 Антъни Макгил, като направи сериозни точкови серии - 88, 117, 90 и 61. Двубоят със Селби ще се проведе в събота от 21 часа.

Джъд Тръмп също продължава напред след 4:2 нада Сяо Гуодонг, но беше крайно самокритичен към представянето си. Той изрази надежда, че ако стигне до полуфиналите, ще може да играе на чисто ново сукно на масата и евентуално да играе на високо ниво.