Рожденикът Алекс Николов с 12 точки, Лубе с 3-а поредна победа в ШЛ

Волейболният национал Александър Николов и Кучине Лубе (Чивитанова) записаха 3-а поредна победа в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига за мъже. Шампионите на Италия се наложиха като гости над белгийския Кнак (Рьозеларе) с 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 29:27) в 3-ата си среща от Група С на ШЛ, играна тази вечер пред над 1600 зрители в зала "Томабел".

По този начин Лубе е едноличен лидер във временното класиране с 3 победи от 3 мача и 8 точки. Белгийският тим пък е 3-и с 1 победа, 2 загуби и 2 точки. В следващия 4-и кръг мачове в групата Николов и компания са домакини на френския Тур, а Кнак приема португалския Бенфика.

Алекс Николов, който е рожденик днес, започна като титуляр, след което бе сменен в третия гейм от Матиа Ботоло, за да се върне в игра в края на четвъртата част. Българинът завърши с 12 точки (71% успеваемост в атака и 55% позитивно посрещане - +6), с колкото се отчете и Бартелеми Шинениезе (2 блока и 83% успеваемост в атака - +12) за успеха.

Най-полезен за Лубе бе звездата Иван Зайцев с 21 точки (3 блока и 51% успеваемост в атака - +16), а Марлон Янт Ерера добави още 17 точки (59% успеваемост в атака и 61% позитивно посрещане - +8) за победата.

За тима на Кнак аржентинският национал Пабло Кукарцев реализира 22 точки (2 блока, 1 ас и 54% успеваемост в атака - +20), а Матийс Верханеман приключи със 17 точки (2 блока, 50% успеваемост в атака и 76% позитивно посрещане - +11), но и това не помогна за успех.

Снимки: CEV.EU