Черноморец (Балчик) подчини Устрем (Дончево) и ще зимува на върха

Черноморец (Балчик) се наложи с 1:0 у дома над Устрем (Дончево) и завърши годината на първо място. Двубоят е от 15-ия кръг на Североизточната Трета лига. Почи осигури ценния успех в 20-ата минута, когато настана суматоха пред вратата на гостите. Стана интересен мач. Домакините владееха повече топката, съперникът им действаше по-прибрано, разчитайки на контраатаки.

Вратарите спасиха по един опасен удар на Габриел Вулкано от Черноморец и Пламен Шестаков от гостите. Джорджио Димитров се измъкна срещу стража на Устрем, прехвърли го, но топката премина над гредата. В 40-ата минута Шестаков стреля, вратаря изби, но връхлитащия Виктор Христов не уцели празната врата. След почивката футболистите от Балчик отново изпробваха рефлекса на вратаря на Устрем. Накрая Виктор Христов пропусна да изравни.