Ботев (Пловдив) продължи напред за Купата след категоричен успех над Черноморец (Балчик)

Отборът на Ботев (Пловдив) се класира за осминафиналите за Купата на България, след като постигна категоричен успех с 3:0 над Черноморец (Балчик). Попаденията за "канарчетата" реализираха Елвис Ману (2, 23) и Дилан Мертенс (68).

В следващия етап от турнира "жълто-черните" ще се изправят срещу Славия

Мачът започна мечтано за пловдивчани. След само 120 секунди игра "канарчетата" стигнаха до първия гол, а в негов автор се превърна Елвис Ману, който се възползва от грешка в защитата на домакините, след което без проблеми матира Иван Иванов.

В 23-ата минута Антоан Бароан проби отляво, след което центрира в наказателното поле към Елвис Ману. Бившият футболист на Лудогорец завърши майсторски атаката с прецизен удар с глава, за да направи преднината на своя тим от два гола.

Малко по-късно Па Конате получи извеждащо подаване от Емануел Току, фланговият футболист стреля по земя, но стражът на домакините се справи със ситуацията.

В 52-ата минута Мохамед Нбаче беше близо до гол във вратата на Хидайет Ханкич. Атакуващият футболист стреля от пряк свободен удар, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 68-ата минута Дилан Мертенс си овладя топката на дъгата и със страхотен шут матира вратаря на Черноморец.

В 79-ата минута Антоан Бароан също бе близо да запише името си сред голмайсторите, но ударът му бе отразен атрактивно от Иван Иванов. До края на срещата "жълто-черните" продължиха да се забавляват на терена в Балчик, като можеха да стигнат до още по-категорична победа, но стражът на Черноморец успя на няколко пъти да се намеси.

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:3