Драма, обрати и Хебър отново остана без победа в Шампионската лига

Хебър (Пазарджик) отстъпи като домакин на турския Халкбанк (Анкара) с 2:3 (19:25, 20:25, 25:19, 25:15, 7:15) в третия си мач от група В на Шампионска лига, който се игра в зала „Васил Левски“ пред 1650 зрители.

С това волейболистите на Камило Плачи записаха трета загуба в груповата фаза и са на четвърта позиция във временното класиране с 2 спечелени точка.

Старши треньорът на българския шампион Камило Плачи започна със стартов състав: Добромир Димитров, Якопо Масари, Тодор Алексиев, Илия Петков, Симон Хирш, Виктор Йосифов и либерото Теодор Салпаров. Като резерви в хода на двубоя на полето се появяваха: Пламен Шекерджиев, Петър Каракашев, Мартин Симеонов и Петър Премович.

33 Хебър - Халкбанк

Единична блокада на Виктор Йосифов даде преднина на Хебър в началото на мача с 3:1. шампионите на България поводеха със 7:4. Перфектна комбинация Добромир Димитров - Илия Петков и 9:7. Волейболистите на Халкбанк изравниха при 10:10. Нимир Абдел Азиз спря атака на Тодор Алексиев и турският вицешампион поведе с 11:10. 2 поредни точки за Хебър и "тигрите" от Пазарджик отново излязоха напред при 12:11. Нимир Абдел Азиз атакува по мрежата в аут - 13:11. Волейболистите на Халкбанк заиграха по-силно и поведоха с 4 точки при 20:16 при сервис на американския разпределител Мика Ма’а. Хегемонията на Халкбанк направи резултата 23:16. Блокада спря атака на Тодор Алексиев и Халкбанк спечели първата част с 25:19.

Успешна  атака на Ийт Гюлмезоолу даде преднина на Халкбанк от 6:2 в началото на втората част. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Якопо Масари игра с блокадата и домакините намалиха до 4:7. Два поредни аса на Илия Петков и 9:10. Грешка в играта на Халкбанк и равенство при 10:10. Възпитаниците на Камило Плачи поведоха при 13:12. Якопо Масари насочи технично топката с 2 ръце в полето на Халкбанк за 14:14. Блокада спря атака на Якопо Масари и Халкбанк поведе с 3 точки при 17:14. Тодор Алексиев атакува в аут и гостите дръпнаха с 20:16. Ас на Симон Хирш - 19:23. Танер Атък взе прекъсване за турския вицешампион. Успешна атака през центъра за Мерт Матич и Халкбанк спечели втората част с 25:20.

Волейболистите на Халкбанк дръпнаха със 7:4 в началото на третата част. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Блокада на Тодор Алексиев намали разликата до 7:9. Ас на Якопо Масари и 8:9. Мощна атака на Тодор Алексиев изравни резултата при 11:11. Тодор Алексиев отигра много трудна топка в атака за 12:11. Танер Атък взе прекъсване за турския тим. Ас на Петър Премович и 13:11. Якопо Масари отигра по пръстите на Нимир Абдел Азиз за 15:13. Ас на Мартин Симеонов и 16:13. Червен картон за наставника на Халкбанк Танер Атък донесе още една точка за Хебър - 17:13. Танер Атък взе прекъсване за гостите. Троен български блок направи резултата 18:13. Хебър поведе с 22:17. Ас на Петър Премович и родният първенец стигна до геймбол при 24:18. Нимир Абдел Азиз би сервис в аут, който донесе успеха на Хебър в третата част с 25:19.

Тодор Алексиев атакува по блокадата и Хебър поведе с 5:4 в началото на 4-ия гейм. Петър Премович атакува мощно по диагонала от зона 2 за 9:7. Ас на Илия Петков и 10:8. Тодор Алексиев атакува по острия диагонал от зона 4 за 11:9. Мощен сервис, след което последва и мощна атака на Нимир Абдел Азиз изравни резултата при 11:11. Якопо Масари игра по блокадата за 14:13. Хебър поведе с 20:18 след грешка на Нимир Абдел Азиз. При 22:21 в игра се появи Пламен Шекерджиев. Тодор Алексиев отигра стабилно в атака и домакините стигнаха до геймбол при 24:21. Танер Атък взе прекъсване за Халкбанк. Блокаут на Тодор Алексиев и Хебър спечели 4-ия гейм с 25:23.

Гостите от Халкбанк поведоха с 3:0 след 2 аса в началото на решаващия тайбрек. Камило Плачи взе прекъсване. Нимир Абдел Азиз атакува от втора линия, а турският вицешампион дръпна с 5:0. Петър Премович атакува успешно от зона 2 за 2:6. Халкбанк поведе с 8:2 преди двата тима да сменят игралните полета в 5-ата част. Камило Плачи взе второто си прекъсване в тайбрека. Ас на Мика Ма'а  и 9:2 за турския тим. Петър Премович намали до 5:10. гостите стигнаха до мачбол при 14:7. Блокада спря атака на Тодор Алексиев и Халкбанк спечели тайбрека с 15:8 и мача с 3:2 гейма.

С най-голям актив за Хебър бе Тодор Алексиев с 18 точки (2 блокади). Якопо Масари завърши със 17 точки (2 аса, 2 блокади), Петър Премович - 10 точки (2 аса).

Реализатор за победата на Халкбанк бе Нимир Абдел-Азиз с 23 точки (1 ас, 2 блокади), съотборникът му Николас Бруно приключи с 19 точки (2 блокади).

На 14 декември Хебър гостува на полския Заверче в следващия си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Пазарджиклии остават на четвърто място в класирането в група "В".

В другата среща лидерът Заверче загуби с 1:3 (21:25, 25:20, 27:29, 25:27) у дома срещу Берлин Волейс.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ХАЛКБАНК, АНКАРА (ТУРЦИЯ) 2:3 (19:25, 20:25, 25:19, 25:23, 7:15)
ХЕБЪР: Добромир Димитров 2, Симон Хирш 2, Тодор Алексиев 18, Якопо Масари 17, Виктор Йосифов 3, Илия Петков 9 - Теодор Салпаров-либеро (Петър Премович 10, Мартин Симеонов 1, Петър Каракашев-либеро, Пламен Шекерджиев)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ
ХАЛКБАНК: Мика Ма’а 6, Нимир Абдел Азиз 23, Николас Бруно 19, Ийт Гюлмезоолу 9, Мерт Матич 8, Доукан Юлю 10 Дениз Ивген-либеро (Аслан Екши, Оузхан Доорулюк)
Старши треньор: ТАНЕР АТЪК.

Снимки: Владимир Иванов