Николай Колев и Нарбон с домакинска загуба от СКРА Белхатов в първия 1/8-финал на CEV Cup

Националът Николай Колев и тимът на Нарбон претърпяха поражение от СКРА Белхатов в 1/8-финалите на втория по сила европейски турнир - Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV).

Воденият от Гийермо Фаласка отбор отстъпи на полския гранд с 0:3 (19:25, 20:25, 22:25) в първия мач помежду им, изигран в "Нарбон Арена".

Николай Колев се отчете с 5 точки. Най-голям актив записа Жорди Ферагут с 12 точки (2 аса), с 9 точки приключи Лука Ветори.

За съперника Дик Коой завърши с 15 точки (2 блокади), Александър Атанасийевич добави 13 точки (1 ас, 2 блокади). Филипо Ланца се разписа с 11 точки (2 блокади).

Реваншът е на 14 декември (сряда), от 17:00 часа

. За да продължат напред в надпреварата, Колев и съотборниците му трябва да запишат победа с 3:0 или 3:1 гейма и да спечелят т.нар. "златен" гейм.