Ботев (Ихтиман) във 2-ия кръг на Купата на България - Висша лига

Волейболистите на Ботев (Ихтиман) продължават към втори кръг на турнира за Купата на България при мъжете в първенството на Висшата лига. Воденият от Петко Карабонев тим се наложи като домакин над Локомотив (Червен бряг) с 3:1 (25:18, 23:25, 25:12, 25:21) в двубой от първи кръг на надпреварата.

Така в следващия етап Ботев приема водачът в Западната група на Висшата лига - Етрополе. Двубоят помежду им е на 14 декември (сряда), а часът предстои да бъде определен.

Ихтиманци играха равностойно със съперника отначало, след което поеха инициативата и бяха водещи до края на гейма. Във втората част играта се разви идентично, но след средата състезателите от Червен бряг взеха нещата в свои ръце.

Третият гейм премина под диктовката на домакините, които не дадоха възможност на съперника за съпротива. В решителната четвърта част Локомотив тръгна с преднина (5:2, 7:4), но не успя да запази темпото и Ботев направи обрат, затваряйки мача в своя полза.