Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Бом Бок 2 спря Бъкетс, победните серии на София Армада и Дъ Блек Мамбас продължават

Бом Бок 2 нанесе първо поражение за сезона на непобедения до този момент тим на Хюстън Бъкетс. Опитният отбор се наложи с 65:58 над хасковлии, за да стопира серията им от осем поредни победи в Четвърта дивизия на НАЛБ.

Това е пореден отличен резултат за Бом Бок 2 през настоящия сезон, като тимът продължава да се намира в челото на класирането, заемайки четвъртото място с баланс от 7 победи и 3 загуби. Хюстън Бъкетс пък е трети с актив от 8-1.

Добри Зрънчев се отличи с дабъл-дабъл от 20 точки и 14 борби за победителите. Стефан Стоянов вкара още 13 точки, а Константин Димитров реализира 12 на сметката си.

Георги Бошнаков и Кристиан Михов завършиха с по 15 точки за Бъкетс, като първият овладя 12 борби, а вторият - 5.

Отборът на София Армада изкова по безпроблемен начин петата си поредна и общо осма победа от началото на сезона в Четвърта дивизия на НАЛБ. Момчетата на Николай Николов надвиха категорично Куантум със 114:54 в среща от десетия кръг на дивизията.

Така "танкистите" се изкачват на върха на класирането с баланс от 8 победи и 1 загуба, какъвто е и този на Движи Се-Проензи и Хюстън Бъкетс. Куантум остава на десетата позиция с актив от 2 успеха и 8 поражения.

Иван Иванов приключи с 31 точки и 6 борби при 7/15 стрелба от тройката за победителите. Веселин Добрев се отличи с 20 точки, 5 борби и 10 асистенции, Светломир Рангелов прибави 16/5/9, Владимир Гулев завърши със 16 точки и 19 борби, а Иля Игнатов отбеляза 12 точки и овладя 21 топки.

Сами Мезиад бе най-резултатен за Куантум с 32 точки и 8 борби.

Дъ Блек Мамбас пък продължава възходящото си представяне през настоящия сезон, след като постигна четвъртата си последователна вярна стъпка. "Мамбите" регистрираха убедителен успех над Надежда Хендикапс с 93:67 в дуел от десетия кръг на шампионата.

По този начин Дъ Блек Мамбас вече се намира на седмото място в таблицата с баланс от 5 победи и 4 загуби, докато Надежда Хендикапс остава на 14-ата позиция с актив от 0-9.

Виктор Петров бе над всички за победителите с дабъл-дабъл от 30 точки и 20 борби. Павел Теофилов добави 15 точки, 13 борби и 6 асистенции, Георги Банчев се разписа с 13 точки и 9 овладени топки, а Матей Братоев реализира 11 точки.

Венцислав Грозев бе най-резултатен за Надежда Хендикапс с 27 точки, 15 борби и 7 асистенции. Николай Стаменов приключи с 12 точки, а Мартин Здравков отбеляза 10 точки и хвана 6 борби.