100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Кралете преодоляха Спейс Джемс след драма с продължение

Кралете показаха характер и постигнаха ценна победа над Спейс Джемс с крайното 79:69 след продължение. Тимът допусна срив в последната четвърт и загуби натрупаната си двуцифрена преднина, но в допълнителните пет минути се реабилитира и завърши двубоя със серия от 12:2, за да се поздрави с втория си пореден успех в Трета дивизия на НАЛБ.

Така Кралете се изкачват до осмото място във временното класиране с актив от 4-5, докато Спейс Джемс е на шеста позиция с баланс от 6-3.

Мартин Начев поведе колоната за Кралете с 27 точки. Станислав Петров допринесе за победата с 19 точки и 14 борби, а Симеон Куналакис постигна трипъл-дабъл от 14 точки, 12 борби и 11 асистенции.

Светослав Филипов фиксира 21 точки и 7 борби за Спейс Джемс. Кристиан Кирилов наниза 18 точки, а Симеон Георгиев добави 15 точки, 15 борби и 6 асистенции.

Ликуифайд регистрира четвъртата си вярна стъпка през настоящата кампания в Трета дивизия на НАЛБ. Отборът записа категоричен успех с 84:62 над София Уориърс в мач от програмата на десетия кръг на шампионата.

По този начин Ликуифайд вече има 4 победи и 4 загуби на сметката си, като заема 11-ото място в таблицата. София Уориърс е на седма позиция с актив от 4 успеха и 5 поражения.

Владимир Спасов поведе победителите с 31 точки и 11 борби. Николай Велков добави дабъл-дабъл от 21 точки и 22 борби, заедно със 7 откраднати топки, а капитанът Борил Кънчев се разписа с 21 точки, 9 овладени топки и 6 асистенции.

Момчил Банев приключи с 25 точки, 14 борби и 7 асистенции за София Уориърс. Димитър Христов прибави 12 точки и 8 борби, а Исмаил Павлолиев завърши срещата с 10 точки и 6 асистенции.

Райзинг Сънс прекъсна негативната серия и отново излезе начело във временното класиране на Трета дивизия. "Слънцата" записаха шестата си победа за сезона, след като удариха Болърс 68 с 92:72 в мач от десетия кръг.

Райзинг Сънс заема първото място в подреждането с баланс от 6-4, докато Болърс 68 е четвърти с актив от 6-3 и мач по-малко от директния си съперник за върха.

Капитанът на Сънс Християн Великов поведе отбора си към успеха с 33 точки и 9 борби при 14/18 стрелба от игра. Павел Пашанов прибави 25 точки, 12 борби и 5 асистенции, а Димитър Чаушев реализира още 22 точки.

Васил Александров завърши с 29 точки, 10 борби и 6 асистенции за Болърс, докато Илия Стоичков добави 18 точки и 6 овладени топки.