Левски отново начело в Efbet Супер Волей, Игор Юдин дебютира

Волейболният отбор на Левски отново е начело в Efbet Супер Волей, след като надигра категорично у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (32:30, 25:19, 25:15) в последна среща от 8-ия кръг на първенството, играна тази вечер в зала "Левски София".

Така "сините" са начело във временното класиране със 7 победи, 1 загуба и 21 точки. Добруджа пък продължава да е на последното 12-о място без победа до момента и само 3 спечелени точки. В следващия 9-и кръг Левски гостува на Черно море (Варна), докато добричлии са домакини на Дея спорт (Бургас). И двата мача са в неделя (4 декември).

Мачът бе дебют за бившият австралийски национал с руски корени Игор Юдин, който се появи в игра за Левски в третия гейм и се отчете с една точка за победата.

Двата тима тръгнаха равностойно в първия гейм на срещата, след което гостите от Добруджа се откъснаха и поведоха убедително с 10:4. Това мобилизира "сините", които постепенно стопиха изоставането си и изравниха при 16:16. Играта продължи точка за точка, като в края домакините от Левски успяха първи да стигнат до геймбол при 24:22, но не успя да се възползва от него. Последва игра на нерви и борба за всяка топка, два геймбола и за Добруджа, обаче Левски демонстрира по-силен дух и се наложи драматично след 32:30.

Във втората част Левски поведе от самото начало с 4:1, но Добруджа успя да изравни и дори да дръпне с 8:5. Добричлии обаче не удържаха темпото, като "сините" отново поеха инициативата. До края играчите на Ники Желязков контролираха играта като затвориха гейма без особени проблеми след 25:19. Третия гейм тръгна ударно за Добруджа - 6:1. Атаката на Левски обаче заработи и пасивът бе заличен. Играта продължи равностойно за кратко, а след това "сините" отново взеха нещата в свои ръце. На полето за Левски се появи и австралийският национал с руски корени Игор Юдин, който направи своя дебют за "синия" тим. Домакините просто доиграха мача като спечелиха чисто с 3:0 след повече от категоричното 25:15.

Най-полезен за Левски бе Алехандро Торо с 15 точки (1 блок, 2 аса, 41% успеваемост в атака и 65% позитивно посрещане - +6) за победата и заслужено бе обявен за MVP на мача. Владимир Гърков (1 блок, 1 ас, 50% успеваемост в атака и 28% позитивно посрещане - +6) и Венислав Антов (1 блок и 38% успеваемост в атака - +6) добавиха по 13 точки за успеха.

За тима на Добруджа единственият на ниво беше Жулиен Георгиев, който завърши с 14 точки (37% успеваемост в атака).

ЛЕВСКИ - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (32:30, 25:19, 25:15)

ЛЕВСКИ: Симеон Николов 2, Венислав Антов 13, Алехандро Торо 15, Владимир Гърков 13, Лазар Бучков 8, Светослав Гоцев 10 - Владислав Иванов-либеро (Стоил Палев, Игор Юдин 1)

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ

ДОБРУДЖА 07: Стефан Георгиев 2, Жулиен Георгиев 14, Златко Кьосев 8, Леон Тончев 7, Светослав Арнаудов 4, Александър Кордев 7 - Николай Тодоров-либеро (Дамян Огнянов, Мариян Наков, Николай Иванов, Христо Енков, Самуил Василев-либеро)

Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg