Локомотив (Новосибирск) на Пламен Константинов с 5-а победа в Русия след драма

Новият селекционер на националния отбор на България по волейбол за мъже Пламен Константинов и воденият от него Локомотив (Новосибирск) записа 5-а победа в Суперлигата на Русия.

Локомотив губеше с 0:2 гейма, но успя да победи като гост Югра Самотлор в Нижневартовск с 3:2 (21:25, 17:25, 25:20, 25:15, 15:13).

Локо е седми в таблицата с 15 точки (5 победи, 4 загуби), Югра-Самотлор е 13-и с 8 точки (2 победи, 7 загуби).

Най-резултатен бе Иля Казаченков с 22 точки (4 аса), с 18 точки се разписа Дмитрий Лизик (1 ас, 1 блокади).

За съперника Роман Еркин се отчете с 13 точки (3 аса, 3 блокада), с 12 точки завърши Денис Горбачев (2 блокади).

В следващия кръг Локо среща АСК (Нижний Новгород), на 3 декември (събота). Югра-Самотлор излиза срещу Зенит (Казан), на 1 декември (четвъртък).