Чавдар удари Видабаскет

Чавдар Троян се поздрави с трудна победа над Видабаскет със 76:72 в мач от регион Център на ББЛ А група.

Тимът от Троян води от първата до последната минута в своята зала, но въпреки това успехът не дойде лесно. През по-голяма част от двубоя Видабаскет се държеше съвсем близо и разликата рядко минаваше 10 точки. Кошовете на бърза атака бяха ключови за Чавдар, а нещата се решиха в последните пет минути от мача. В началото на заключителния период разликата бе едва три точки, но няколко добри нападения на домакините им дадоха аванс от 9, който се оказа достатъчен.

Радослав Кочев поведе Чавдар за победата с 18 точки, 12 борби и 6 асистенции. 16 точки добави Николай Маринов, по 15 - Мариян Хубанов и Камен Пенчев.

За Видабаскет 23 точки и 11 борби записа Никола Емилов, 18 и 10 асистенции добави Калоян Петров и съответно 12 и 11 - Юлиян Цветанов и Филип Емилов.