Хасково разстреля Раковски с 25 тройки

В регион Юг не се получиха изненади, но Хасково вкара впечатляващите 25 тройки в мача. Това стана при убедителната победа срещу Раковски със 125:65 в зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик.

Баскетболистите на Янко Желев се откъснаха с 38:10 още след първата четвърт, а на почивката вече водеха с 64:26. Преднината им достигна 53 преди заключителната четвърт, като до края те спечелиха още по-убедително.

Кристиян Желев бе най-резултатен за победителите с 25 точки (7 тройки). Динко Христов се отчете с 22 точки (6 тройки) и 9 борби, 19 точки има Владимир Георгиев, с по 14 са Ивайло Тонев (3 тройки, 11 борби) и Виктор Колянов (4 тройки, 7 борби), а по 10 точки добавиха Тихомир Желев (7 асистенции) и Иван Иванов.

За съперника Георги Караджинов отбеляза 15 точки, с 14 е Милко Лачев, 11 има Никълъс Дуйнов.