Левски нанесе четвърто поражение на Черно море

Левски победи с 95:74 (28:16, 25:23, 23:10, 19:25) Черно море Тича като гост в мач от седмия кръг на НБЛ. Успехът е трети за “сините”, които имат и три поражения в сметката си, а “моряците” са с баланс 3-4.

Срещата в зала “Христо Борисов” започна силно за гостите, които след 10 минути игра си осигуриха 12 точки аванс, който до почивката успяха да увеличат само с 2 точки. След паузата обаче баскетболистите на Димитър Ангелов доминираха напълно на паркета във Варна и влязоха в последната четвърт с преднина от 27 точки. Въпреки че загубиха битката в четвъртата част, домакините не успяха да стопят огромния си пасив.