Резултати от седмия кръг на НБЛ

Седмият кръг в Националната баскетболна лига започна с три мача тази вечер. В най-интересния от тях отборът на Шумен поднесе изненадата и нанесе първо поражение на непобедения до този момент тим на Спартак Плевен. Момчетата на Янко Янков контролираха мача от самото му начало и постигнаха заслужена победа над досегашния лидер във временното класиране. Новият такъв пък е тимът на Рилски спортист, който разгроми Академик Пловдив и увеличи баланса си за сезона до 7-0. Шампионът Балкан пък регистрира четвъртата си поредна победа и продължава да се изкачва в таблицата, след като показа много добро лице през второто полувреме при гостуването си на Ямбол в зала "Диана".

18:00 Шумен - Спартак Плевен 86:79 (25:16, 25:18, 18:29, 18:16)

Шумен шокира лидера в НБЛ

18:00 Ямбол - Балкан 55:81 (16:17, 16:16, 7:19, 16:29)

Балкан удари Ямбол за четвърти успех в НБЛ

19:00 Рилски спортист - Академик Пловдив 95:60 (33:11, 22:17, 23:13, 14:16)

Рилски спортист оглави класирането в елита

Така във временното класиране новият лидер е Рилски спортист с актив от 7-0, следван от втория Спартак Плевен с 6-1. В тройката се намести Балкан с баланс от 4-2, а четвърти е Черноморец с 3-4. Пети е тимът на Черно море Тича с 3-3, шести е Шумен с 2-5, а седми и осми са съответно Берое и Ямбол с по 2 победи и 4 загуби.

Утре от 18:00 часа Черно море приема Левски, а в понеделник от 19:00 кръгът завършва с двубоя между Берое и ЦСКА в Стара Загора.