Супер Димитър Димитров заби 38 точки, ЦСКА с драматичен обрат над Дея спорт в Бургас

Волейболният отбор на ЦСКА постигна много важна и драматична 6-а победа в Efbet Супер Волей. Момчетата на Александър Попов направиха страхотен обрат и надделяха много трудно като гости над Дея спорт (Бургас) с 3:2 (16:25, 25:19, 22:25, 25:23, 15:12) в най-интересния мач от 8-ия кръг на първенството, игран този следобед в зала "Младост".

49 Efbet Супер Волей: Дея спорт (Бургас) - ЦСКА 2:3  🏐

Така "червените" са 3-и във временното класиране с 6 победи, 1 загуба и 16 точки, но с мач по-малко и преди края на останалите срещи от кръга. Дея спорт пък е на 7-о място с едва 3 победи, 5 загуби и 11 точки. В следващия 9-и кръг ЦСКА приема другия бургаски тим Нефтохимик 2010, докато играчите на Венцислав Симеонов са гости на Добруджа 07 (Добрич). Срещите са съответно в понеделник (5 декември) и неделя (4 декември) от 18,00 часа.

Два поредни аса на Димитър Димитров дадоха аванс на ЦСКА с 4:2 в началото на първия гейм на двубоя. Мощна атака на Димитър Димитров и 6:4 за гостите. Ас на Владимир Станков изведе ЦСКА напред с 8:5. Контраатака на Симеон Александров и 9:5. Венцислав Симеонов взе прекъсване за Дея спорт. Валентин Братоев атакува в аут и преднината на “червените” стана 5 точки при 10:5. Николай Учиков пусна технично топката от зона 2 за 8:12. Единичен блок на Георги Братоев - 10:13. Блок-аут на Николай Учиков намали разликата само на 2 точки при 11:13. Стефан Чавдаров атакува остро в центъра за 12:13. Александър Попов взе прекъсване за “червените”. Димитър Димитров атакува мощно от зона 2 за 15:13. Симеон Александров атакува в аут и Дея спорт поведе в резултата с 16:15. Грешка на Димитър Димитров даде аванс от 2 точки на бургазлии - 17:15. Александър Попов взе прекачване за ЦСКА. Ас на Стефан Чавдаров затвърди преднината на бургазлии 18:15. Успешна атака на Николай Учиков по правата от зона 2 - 20:16. Нова мощна атака на Николай Учиков по блокадата и 21:16 за Дея спорт. Двоен блок спря атака на Симеон Александров - 22:16. Ас на Георги Братоев - 23:16. Димитър Димитров атакува в аут и Дея спорт затвори първата част с категоричното 25:16.

Втората част стартира изключително равностойно. Равенството се запази до 7:7. Мощна атака на Димитър Димитров и 11:9 за ЦСКА. Нова поредна страхотна атака на Димитър Димитров направи аванса на “червените” 5 точки при 16:11. Ас на Тодор Костов и 21:15 за гостите. Две поредни успешни атаки на неуловимият в този гейма Димитър Димитров и “червените” стигнаха до преднина от 23:16. Успешна единична блокада на Иван Михал донесе успеха на ЦСКА във втората част с 25:19. Диагоналът на гостите Димитър Димитров реализира в този гейм 12 точки.

Валентин Братоев изведе Дея спорт до 5:1 в началото на третата част. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Атака на Самуил Вълчинов от зона 4 - 8:4. Ас на Стефан Чавдаров направи резултата 12:7. Атака на Стефан Чавдаров в центъра и 16:12. Блок-аут на Димитър Димитров намали разликата само на 2 точки при 18:20. ЦСКА сведе разликата само до точка при 19:20. Венцислав Симеонов взе прекъсване за Дея спорт. Валентин Братоев отигра в атака за 21:19. Блок-аут на Димитър Димитров и ЦСКА намали до 21:22. Атака-пайп на Тодор Вълчев и 23:21. Тройна бургаска блокада донесе успеха на Дея спорт с 25:22 в третата част.

В началото на четвъртия гейм домакините от Дея спорт бързо поведоха с 3:0 след грешка в атака на Иван Михал от ЦСКА и два поредни аса на Тодор Вълчев. Въпреки усилията на "червените" да стигнат до равенство, бургазлии запазиха преднината си до 5:2 след отлична блокада на Денис Чавдаров. Последва равенство при 5:5 след атака на Александър Симеонов и силна контра на Димитър Димитров. Играта продължи напълно равностойно точка за точка до 11:11, след което ЦСКА дръпна с 13:11 след поредна успешна атака на Димитър Димитров, което пък накара Венцислав Симеонов да вземе тайм-аут за Дея спорт. Въпреки това, последва контра през центъра на Тодор Костов и 14:11 за армейците. Разликата в полза на ЦСКА стана 18:14 след атака в аут на Тодор Вълчев от домакините и второ прекъсване за Венци Симеонов. Постепенно Дея спорт стопи изоставането си до 18:19 след силна атака и мощен ас на Вълчев, което принуди Александър Попов да вземе прекъсване за ЦСКА. Последва нова директна точка от сервис на Вълчев и 19:19. След равенството при 20:20 последваха атака на Александър Симеонов и много мощен ас на Димитър Димитров и 22:20 за ЦСКА. Нова контра през центъра на Тодор Костов и 23:20. В крайна сметка "червените" спечелиха гейма с 25:23 след пусната топка на Тодор Костов и вкараха мача в тайбрек.

Решителната пета част тръгна по-добре за ЦСКА, които поведоха с 3:1 след две атаки в аут на Николай Учиков от домакините. Преднината на "червените" стана 6:3 след поредна успешна атака на Димитър Димитров, което отново накара Венцислав Симеонов да вземе прекъсване за Дея спорт. Размяната на полетата пък дойде при резултат 8:4 след аут на Денис Чавдаров от бургазлии. Поредна контра през центъра на Тодор Костов и 9:4. Постепенно домакините от Дея спорт намалиха пасива си до 10:12 след грешка на Александър Симеонов от ЦСКА и блокада на Стефан Чавдаров. След тайм-аута поискан от Сашо Попов, последва атака на Иван Михал и 13:10. ЦСКА спокойно затвори тайбрека с 15:12 след тройна "червена" блокада срещу Валентин Братоев, с което спечели и мача с 3:2.

Нов страхотен мач за ЦСКА изигра диагоналът Димитър Димитров, който заби фантастичните 38 точки (3 блока, 3 аса и 54% успеваемост в атака - +21) за победата. Тодор Костов добави още 18 точки (5 блока!, 1 ас и 80% успеваемост в атака - +15) за успеха.

За тима на Дея спорт Тодор Вълчев реализира 19 точки (5 аса!, 1 блок, 68% успеваемост в атака и 39% позитивно посрещане - +14), а Николай Учиков се отчете с 16 точки (2 блока, 1 ас и 36% успеваемост в атака - +10), но и това не помогна за победа.

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - ЦСКА 2:3 (25:16, 19:25, 25:22, 23:25, 12:15)

ДЕЯ: Георги Братоев 5, Николай Учиков 16, Тодор Вълчев 16, Валентин Братоев 13, Стефан Чавдаров 9, Стефано Патриарка 2 - Мартин Иванов-либеро (Самуил Вълчинов 1, Денис Чавдаров 6, Димитър Дулчев)

Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ

ЦСКА: Владимир Станков 1, Димитър Димитров 38, Симеон Александров 9, Александър Симеонов 8, Иван Михал 8, Тодор Костов 18 - Добромир Иванов-либеро (Методи Ананиев, Делчо Раев)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg