Балкан удари Ямбол за четвърти успех в НБЛ

Балкан победи с 81:55 (17:16, 16:16, 19:7, 29:16) Ямбол като гост в мач от седмия кръг на НБЛ. Успехът е четвърти за тима от Ботевград, който има и две поражения в сметката си. Ямбол е с баланс 2-4.

Срещата в зала “Диана” започна с леко предимство за гостите, но 3 минути  преди края на първите 10 минути двата. Отбора вече показваха равностойна игра, а Балкан успя да спечели само точка аванс пред съперника.  Във втората четвърт гонитбата в резултата продължи като до почивката преднината от само точка на “зелените” се запази. Силна трета част даде спокойствие на баскетболистите на Тони Дечев преди заключителната част, в която те просто увеличаваха преднината си.

Калвин Годфри завърши с дабъл-дабъл - 15 точки и 11 борби за Балкан, по 14 вкараха Павлин Иванов и Христо Захариев, а Мануел Суарез вкара 12 точки и овладя 10 борби.

За Ямбол Уилям Таварез се разписа 27 точки, по 7 добавиха Павел Маринов и Доминик Кристиано.