Турция спечели срещу Чехия, Гибралтар записа втора поредна победа

С гол на Хакан Чалханоолу 20 минути преди края Турция победи с 2:1 Чехия в контролна среща, която се игра в Газиантеп. За турците това бе втори пореден успех през ноември след победата със същия резултат над Шотландия в сряда. Както срещу "гайдарите", така и срещу чехите домакините успяха да вземат преднина още през първото полувреме. Точен за Турция в 31-вата минута бе нападателят на Хетафе Енес Юнал, който се разписа след подаване на Ченгиз Юндер. В началото на второто полувреме чехите, които преди няколко дни разбиха с 5:0 Фарьорските острови, изравниха с гол на Вацлав Черни, който вкара с далечен удар след пас на Владимир Цоуфал. Турция обаче успя да стигне до престижна победа в 70-ата минута, когато Ченгиз Юндер намери хитро Хакан Чалханоолу и той с премерен удар не остави шансове на вратаря Томаш Коубек.

В друга контрола от снощи Гибралтар победи с 1:0 Андора. Единственото попадение в мача вкара 39-годишният централен защитник Рой Чиполина, който се разписа десетина минути преди края на първото полувреме. За Гибралтар това е втора поредна победа след успеха с 2:0 над Лихтенщайн няколко дни по-рано. Досега гибралтарците бяха постигали два поредни успеха само веднъж, като това се случи през 2018 година в турнира Лига на нациите, когато те победиха Армения и Лихтенщайн отново в рамките на три дни.

Снимки: Imago