Млади таланти на Испания донесоха успех в контрола

Испания не показа най-добрата си игра, но все пак спечели с 3:1 като гост на Йордания в контрола, с която тимът загря за предстоящото си участие на Мондиал 2022. И трите гола на “Ла Фурия” бяха отбелязани от техни млади таланти - 20-годишните Ансу Фати и Нико Уилямс, както и 18-годишния Гави.

Още в 13-ата минута Марко Асенсио намери с пас непокрития в наказателното поле Фати, който откри резултата в полза на испанците. Те стигнаха до второто си попадение в 56-ата минута. Тогава Карлос Солер насочи топката към Гави. Противников играч не успя да я изчисти и така халфът на Барселона успя да се разпише. В 84-тата минута появилият се от пейката Йереми Пино направи подаване към друга резерва - Уилямс, който със своя шут направи преднината на иберийците още по-убедителна. Домакините все пак успяха да стигнат до почетен гол секунди преди края на мача, когато беше точен Хамза Ал Дарадур.

Испания започва участието си на Световното първенство в Катар на 23 ноември, когато се изправя срещу Коста Рика.