Оборище потрепери, но взе трите точки срещу Пирин в Разлог

Отборът на Оборище се наложи над Пирин (Разлог) като гост с 3:1 в отложен мач от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига. Тимът от Панагюрище поведе в резултата в 28-мата минута чрез Иван Георгиев, но Георги Григоров изравни 10 минути преди края на редовното време..

Само 3 по-късно Иван Георгиев възстанови преднината на своя тим, а отново той в 90-ата оформи своя хеттрик и крайния резултат. С тази победа Оборище се завърна в първата петица в подгрупата.

Отборът е на пета позиция с 18 точки, а Пирин (Разлог) е на 10-о място с 11 пункта.

В следващия кръг Оборище гостува на Рилски спортист в Самоков, а Пирин ще играе с Вихрен у дома следващата сряда. Това се налага заради ангажиментите на отбора от Сандански в турнира за Sesame Купа на България.