Турция надви Шотландия, разгромна победа за Чехия

Турция победи с 2:1 Шотландия в приятелски мач, игран в Диарбекир. Домакините създадоха повече положения и заслужено стигнаха до успеха. Точни за тях бяха Озан Кабак и Дженгиз Юндер. За "гайдарите" се разписа Джон Макгин.

Озан Кабак откри в 40-ата минута след асистенция на Хакан Чалханоолу. В началото на второто полувреме Дженгиз Юндер удвои преднината на турците, а в 62-ата минута Макгин получи пас от Андрю Робъртсън и с мощен шут заби 15-ото си попадение за националния отбор.

Чехия разгроми Фарьорските острови в Оломоуц с 5:0. Футболистът на местния Сигма Моймир Хитил беше над всички на терена и вкара хеттрик за 10 минути през първото полувреме. Това беше дебют за 23-годишния нападател в националния отбор и той използва шанса си по най-добрия начин. Останалите голове за домакините вкараха Вацлав Черни и Патрицио Стронати.

Тунис пък победи с 2:0 Иран с попадения през второто полувреме. Наим Слити вкара в 62-та минута от дузпа след игра с ръка на Аболфази Джалали, който бе изгонен с червен картон, а защитникът Али Абди оформи крайния резултат седем по-късно. Иран ще започне Световното първенство срещу Англия в понеделник, а Тунис ще срещне Дания във вторник.

В друга контрола тази вечер Австрия се измъчи с Андора, но все пак спечели с 1:0. Попадението за гостите реализира Марко Арнаутович в 87-ата минута. Азербайджан победи с 2:1 Молдова, а Гибралтар се наложи с 2:0 над Лихтенщайн.