Аржентина загря за Мондиала с победа с 5:0, Ди Мария и Меси се забавляват

Един от фаворитите за Световното първенство в КатарАржентина, разби с 5:0 ОАЕ в Абу Даби в единствената си контрола преди началото на Мондиала. Над всички днес бе Анхел Ди Мария (25', 36'), който отбеляза два гола и направи една асистенция. Лидерът на тима Лионел Меси добави още едно попадение и едно голово подаване, а Хулиан Алварес (17') и Хоакин Корес (60') също записаха имената си сред голмайсторите. Така Аржентина удължи серията си без загуба на 36 мача и в двубоя срещу Саудитска Арабия, с който започва участието си на Световното, може да изравни рекорда на Италия от 37 поредни срещи без поражение.

Хулиан Алварес откри резултата в 17-ата минута, след като Лионел Меси получи извеждащо подаване зад отбраната на съперника, но вместо да завърши сам, реши да пусне топката встрани към нападателя на Манчестър Сити, който стреля под плонжа на вратаря. В 25-ата Анхел Ди Мария удвои преднината на Аржентина след страхотен удар от въздуха, с който посрещна центриране на Акуна и прати топката неспасяемо в далечния ъгъл. Тя чукна гредата и влезе във вратата на ОАЕ за втори път. 11 минути след това Ди Мария отбеляза втори си гол. Този път крилото на Ювентус получи от Мак Алистър, премина един бранител, след което и вратаря. След това, минута преди почивката, Ди Мария добави към двете си попадения и асистенция, намирайки Меси на границата на наказателното поле. „Десетката“ напредна и стреля с десния крак в горния ляв ъгъл за 4:0.

През второто полувреме падна само още един гол. Отбеляза го Хоакин Кореа в 60-ата минута. Халфът на Интер получи от Родриго де Паул и без проблеми пусна топката покай вратаря.