Хебър се бори, но взе само гейм от Заверче в Пазарджик в ШЛ

Българският първенец Хебър (Пазарджик) отстъпи на полския Алурон Вирту Варта (Заверче) с 1:3 (22:25, 25:21, 18:25, 26:28) в мач от втори кръг на Група В на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига, който се игра в зала „Васил Левски“ в Пазарджик.

С това волейболистите на Камило Плачи записаха втора загуба в груповата фаза, след като отстъпиха при гостуването си на Берлин с 2:3. Това им отрежда четвърто място във временното класиране с 1 точка.

От своя страна поляците записаха втори успех, като водят във временното класиране с 6 точки.

Очакванията за шоу-спектакъл в Пазарджик се потвърдиха в пълна степен. Над 1600 души препълниха спортната зала, като деряха гърло за своите любимци.

78 Шампионска лига: Хебър - Заверче 0:0

От своя страна волейболистите на Заверче тръгнаха с успех - срещу турския вицешампион Халкбанк (Анкара), като се наложиха с 3:1 гейма в първия си двубой от Шампионската лига.

Камило Плачи заложи в стартовия състав на Добромир Димитров, след като Александер Туш вероятно не е бил възстановен напълно от контузия в ръката. Симон Хирш бе хванат на блокада и 4:8 в началото на двубоя. Блокада спря атака и на Якопо Масари - 4:9. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Блокаут на Урош Ковачевич направи преднината на Заверче 13:6. Поляците дръпнаха с 18:12. Волейболистите на Хебър намалиха до 15:18. Единична блокада на Виктор Йосифов и 16:18. Тодор Алексиев отигра в атака от зона 4 и 17:18. При 19:21 в игра за Хебър се появи Пламен Шекерджиев. Българските волейболисти намалиха до 20:21. Якопо Масари атакува успешно за 22:23. Полските волейболисти стигнаха до геймбол при 24:22. Урош Ковачевич атакува пайп и Заверче спечели първата част с 25:22.

Якопо Масари атакува по блокадата и Хебър поведе с 6:5 в началото на втората част. Тодор Алексиев атакува технично и тимът от Пазарджик поведе с 10:7. Отлична комбинация Добромир Димитров - Тодор Алексиев - 11:7. Михал Винярски взе прекъсване за Заверче. Българският първенец дръпна с 14:9. Иван Латунов атакува в центъра за 16:11. Мощна българска блокада на Тодор Алексиев и 18:12. Михал Винярски взе второ прекъсване във втората част. Симон Хирш атакува по блокадата за 21:17. Тодор Алексиев атакува безкомпромисно за 22:19. Българските шампиони затвориха втората част с 25:21.

Полските волейболисти поведоха с 5:3 в началото на третата част. Атака в центъра на Милош Знишол и 11:9. Якопо Масари завърши много трудна топка вдигната от Теодор Салпаров - 10:11. Полските волейболисти бързо натрупаха сериозна преднина и поведоха с 18:12. Възпитаниците на Михал Винярски поведоха с 23:16. Атака в центъра на Михал Шалаха и геймбол за поляците при 24:18. Нова атака на Михал Шалаха и 25:18 за Заверче в третата част.

Българските волейболисти поведоха с 8:4 в началото на 4-ия гейм. Разликата нарасна на 6 точки при 12:6. Симон Хирш атакува мощна по правата за 14:11. Полските волейболисти изравниха резултата при 16:16 след атака на Михал Шалаха в центъра. Ас на Добромир Димитров - 18:16. Илия Петков заби единична блокада за 19:16. Михал Винярски взе прекъсване за Заверче. Ас на Бартош Кволек - 20:19. Блокаут на Тодор Алексиев и 21:19 за Хебър. Урош Ковачевич успя да резултата при 22:22. Тодор Алексиев атакува мощно за 23:22. Урош Ковачевич и Виктор Йосифов сгрешиха началните си удари за 24:24. Якопо Масари атакува в аут и поляците стигнаха до мачбол при 25:24. Урош Ковачевич атакува в аут - 25:25. Пайп на Урош Ковачевич изведе поляците до втори мачбол при 26:25. Симон Хирш атакува мощно за равенство при 26:26. Якопо Масари би сервис в аут - 26:27. Зеверче стигна до успех н 4-ия гейм с 28:26 и в мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен за домакините беше Тодор Алексиев с 21 точки. Съотборникът му Симон Хирш добави още 17 точки.

За гостите Урош Ковачевич се отличи с 30 точки.

Следващата среща на отбора от Пазарджик е у дома срещу Халкбанк (Анкара) на 30 ноември.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - АЛУРОН ВАРТА, ЗАВЕЧРЕ (ПОЛША) 1:3 (22:25, 25:21, 18:25, 26:28)
ХЕБЪР: Добромир Димитров 3, Симон Хирш 17, Тодор Алексиев 21, Якопо Масари 12, Виктор Йосифов 6, Иван Латунов 2 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев, Петър Премович, Александер Туш, Илия Петков)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ
ЗАВЕРЧЕ: Мигел Тавареш 3, Давид Конарски 11, Урош Ковачевич 30, Бартош Кволек 16, Милош Знишол 8, Михал Шалаха 8 - Сантияго Данани-либеро (Михал Козловски, Давид Дулски, Патрик Лаба)
Старши треньор: МИХАЛ ВИНЯРСКИ.

СНИМКИ: startphoto.bg