Християн Димитров с 27 точки, МАФЦ с нова драма в Унгария

Българските волейболисти Християн Димитров и Симеон Топузлиев и тимът на МАФЦ-БМЕ (Будапеща) записаха драматично поражение в унгарската Екстралига.

Воденият от Петер Наги отбор отстъпи на Кечкемет с 2:3 (25:21, 21:25, 25:15, 23:25, 10:15) в последната среща от първи кръг на първенството.

МАФЦ е четвърти с 13 точки (4 победи, 3 загуби), Кечкемет е трети със същия актив, но с 5 победи и 2 загуби.    Християн Димитров изигра пореден силен мач, като се разписа с 27 точки (1 ас, 3 блокади) и бе най-резултатен. Симеон Топузлиев добави 13 точки (1 ас, 3 блокади).

За съперника Юснаикел Аргилагос Сого бе над всички с 29 точки (2 аса, 2 блокади), с 18 точки завърши Рейдъл Фундора Травиесо (1 ас, 3 блокади).

В следващия си двубой - за Купата на Унгария МАФЦ среща Дебрецен, на 23 ноември (сряда). Димитров, Топузлиев и съотборниците им ще търсят реванш за загубата с 2:3 гейма, за да продължат към полуфиналите. Тимът от унгарската столица трябва да победи с 3:0 или 3:1 гейма, при успех с 3:2 гейма, ще се играе "златен" гейм.