Дунав превъзмогна грешките и постигна обрат срещу Спартак (Плевен) в голово шоу

Дунав се върна на победния път във Втора лига, след като се наложи у дома над Спартак (Плевен) с 4:2 в мач от 17-ия кръг на първенството. "Драконите" постигнаха пълен обрат и прекъснаха серията си от 5 поредни шампионатни срещи без успех.

В герой за победителите се превърна Йордан Димитров, който реализира хеттрик. Другото попадение за русенци бе дело на Теодор Костов.

Плевенчани водеха с 2:1 след края на първото полувреме, като се възползваха от две грешки в защитата на противника. След почивката обаче тимът на Красимир Бислимов допусна 3 гола и пропусна възможността да се изкачи до втората позиция.

Двубоят започна равностойно, а малко преди да измине четвърт час игра можеше да се стигне до много куриозна ситуация. Стоян Предев върна топката към своя вратар, който обаче бе напуснал голлинията и само сантиметри разделиха "небесносините" от това да си отбележат автогол.

От последвалия корнер обаче Спартак откри резултата. Васил Шопов центрира по страхотен начин, а капитанът на гостите Иво Върбанов се извиси над всички и с глава не остави шансове на Цветелин Енчев.

Футболистите на Людмил Киров отговориха с удар на Никола Колев от наказателното поле, който обаче премина встрани от целта.

В 20-ата минута Диян Димов опита да изненада противниковия страж с изстрел от далечно разстояние, но без успех.

Домакините погледнаха по-сериозно към вратата на плевенчани и това даде резултат в 38-мата минута. Джан Хасан центрира от ъглов удар, а Йордан Димитров се оказа най-съобразителен в пеналтерията и с плонж прати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл - 1:1.

Към края на полувремето отново настъпи неразбирателство в защитата на Дунав и стражът пипна с ръка върнатата от негов съотборник топка. Вследствие на тази грешка Спартак получи правото да изпълни непряк свободен удар в близост до дузпата.

Шопов бутна леко кълбото към Преслав Антонов, който стреля от движение и след рикошет гостите поведоха за втори път.

Първият удар след почивката бе дело на Стефан Христов, но той бе твърде слаб и в обсега на Цветелин Енчев.

В 54-ата минута Преслав Антонов бе изведен на чудесна стрелкова позиция, но стражът на домакините бързо скъси дистанцията до нападателя и успя да улови.

Малко след като измина час игра главният съдия отсъди дузпа в полза на русенския тим. Богомил Цинцарски не успя да хване балонна топка, а след това спъна Джан Хасан в наказателното поле. Йордан Димитров се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и хладнокръвно прати вратаря в обратния ъгъл - 2:2.

Само 60 секунди след изравнителното попадение Преслав Антонов се озова очи в очи с Енчев, но мерникът му изневери и нападателят стреля покрай вратата.

Дунав се възползва от ентусиазма в редиците си и в 68-мата минута стигна до пълен обрат. Йордан Димитров засече страхотно центриране на Джан Хасан, а изстрелът му с глава срещна двете страничени греди, след което футболистът се изправи по възможно най-бързия начин и довкара кълбото в мрежата за 3:2.

Четвърт час преди края на редовното време появилият се от резервната скамейка Теодор Костов отбеляза много красиво попадение. Младокът отправи неспасяем удар в далечния ъгъл от границата на наказателното поле, с който покачи на 4:2.

В 85-ата минута Васил Шопов направи чудесен пробив отляво, след което извади кълбото към непокрития Боримир Карамфилов. Той стреля от движение, но от самата голлиния Георги Вълчев успя да избие.

ДУНАВ 4:2 СПАРТАК (ПЛЕВЕН)

0:1 Иво Върбанов (15)
1:1 Йордан Димитров (38)
1:2 Преслав Антонов (43)
2:2 Йордан Димитров (65-д)
3:2 Йордан Димитров (68)
4:2 Теодор Костов (77)

ДУНАВ: 1. Цветелин Енчев, 7. Кристиан Тасков, 22. Стоян Предев, 70. Георги Вълчев, 88. Димитър Тодоров, 11. Диян Димов (К), 15. Кристиян Господинов, 8. Станислав Вълчев, 45. Джан Хасан, 66. Никола Колев, 20. Йордан Димитров

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): 12. Богомил Цинцарски, 17. Алекс Георгиев, 5. Иво Върбанов (К), 6. Виктор Иванов, 22. Бруно Франко, 8. Клаубер Сантана, 19. Мартин Стоилов, 10. Васил Шопов, 20. Момчил Кузманов, 9. Стефан Христов, 24. Преслав Антонов