Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Скъпоценен успех за Специя на Петко Христов

Отборът на Специя, където играе Петко Христов, победи с 2:1 при гостуването си на Верона в мач от 15-ия кръг на италианската Серия “А”. Българският национал обаче изгледа успешния мач за своите от резервната скамейка. Домакините поведоха преди почивката чрез Симоне Верди (30’), но след това противникът направи обрат след две попадения на Мбала Нзола (53’ и 69’)

Изходните позиции и на Верона, и на Специя ги заставяха да гонят победата на всяка цена. Двата отбора бяха натрупали сериозен брой от негативни резултати, с което показаха, че ще бъдат сред съставите, борещи се за своето оцеляване в италианския елит.

Домакините, които започнаха срещата като последни в класирането, упражниха натиск още през първите минути. Най-активни за тях бяха Кевин Лазаня и Дарко Лазович, които създадоха няколко интересни положения.

От своя страна отборът на Специя се беше прибрал и изчакваше удобния момент да атакува. Най-сериозното положение за гостите дойде в 16-ата минута, когато Албин Екдал стреля силно от дистанция, но Лоренцо Мантипо спаси.

Активната игра на Верона се отплати 30 минути след началото, когато пас по земя разсече отбраната на Специя, топката стигна до Симоне Верди и той беше безпощаден с удар в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Драговски.

Девет минути по-късно се стигна до неприятен инцидент на “Маркантио Бентегоди”. След сблъсък пред наказателното поле Бартоломей Драговски беше сполетян от контузия в областта на крака, след като беше застъпен. Повече от четири минути на вратаря му се оказваше медицинска помощ, след което той така и не успя да продължи. По принцип Драговски е в селекцията на Полша за Мондиала.

След почивката нещата се промениха мигновено. Специя погледна смело към вратата на съперника и в 53-тата минута изравни резултата чрез Мбала Нзола. В 69-ата минута анголският нападател отново бе най-съобразителен и след асистенция на бившия футболист на Локомотив (Пловдив) и Левски - Мехди Бурабия, отбеляза втори гол във вратата на Верона.

До края Верона не създаде достатъчно убедителни положения и заслужено загуби с 1:2, което беше десето поредно поражение за тима. Победата за гостите пък донесе първи точки на отбора като гост от началото на сезона.