Добруджа се измъкна от дъното с мач с осем гола

Отборът на Добруджа разби с 6:2 Спортист (Своге) в мач от 17-ия кръг на Втора лига. През първата част мачът бе равен - 2:2 след голове на Ивайло Лазаров от дузпа и Денислав Ангелов за домакините и две попадения на Илия Русинов за гостите, едно от които също от дузпа. След почивката обаче Добруджа тотално надигра противника и вкара четири безответни гола. Мартин Милушев, отново Ангелов и Андриан Димитров бяха точни за тима от Североизтока.

С победата си днес Добруджа вече не е на последна позиция, като събра 16 точки на 17-о място - на три от спасението. Спортист от своя страна е пропусна възможността да се изкачи на втора позиция в класирането и така остава пети с 28.

Добруджа 6:2 Спортист (Своге)
1:0 Лазаров (11-д)
1:1 Русинов (13-д)
2:1 Ангелов (22)
2:2 Русинов (45)
3:2 Ангелов (59)
4:2 Милушев (71)
5:2 Димитров (80)