Йодегор вдъхнови Арсенал, лондончани се откъснаха на върха

Мартин Йодегор отбеляза два гола, а Арсенал спечели с 2:0 гостуването си на Уулвърхамптън. Капитанът на "артилеристите" откри резултата в 55-ата минута и се разписа още веднъж в 75-ата минута.

Отборът на Микел Артета се възползва от загубата на Манчестър Сити и увеличи аванса си на върха, като вече има преднина от пет точки пред "гражданите". Лондончани, които спечелиха седем от последните си осем мача в първенството, ще бъдат на първа позиция по Коледа за първи път от 2007 г. Уулвърхамптън преди мача се озова на дъното на класирането и ще бъде там по време на паузата за Световното първенство.

Преди началото новият мениджър на "вълците" Юлен Лопетеги бе представен и получи аплодисментите на публиката. Още в шестата минута Жезус прати топката в мрежата след подаване на Мартинели. Бразилецът обаче бе зад защитата и попадението не бе зачетено. Домакините отговориха с отлична контраатака. Салиба се намеси решително и не позволи на Гедеш да отправи удар, а след това се оказа, че е имало и засада.

В 14-ата минута след центриране на Сака топката се отклони и можеше да изненада Жозе Са, но вратарят успя да се намеси. При последвалия ъглов удар Габриел Магаляеш засече топката, но я прати поокрай вратата. Много рано Арсенал загуби Гранит Джака. Швейцарският национал имаше проблем и още във втората минута играта бе спряна, тъй като той показа, че не се чувства добре. Джака остана на терена до 16-ата минута, когато бе заменен от Фабио Виейра

Тимът на Артета доминираше по отношение владеенето на топката, но не намераше пролуки в отлично организираната защита на съперника. "Вълците" стояха доста дефанзивно, но успяваха да организират отлични контраатаки, макар и да го правеха рядко. В 20-ата минута една от тях бе завършена от Гедеш, който стреля покрай вратата.

Удар с глава на Жезус също не бе достатъчно точен. Бразилецът удари горната греда в 35-ата минута, след като бе изведен от Сака, но попадение нямаше да има, тъй като бе в засада при подаването. Уулвс като цяло ограничи атаките на лондончани, а малко преди почивката можеше и да поведе. Грешка на Салиба изведе Гедеш на прекрасна позиция. Габриел Магаляеш обаче се намеси в последния момент и шпагатът му отклони топката, която отиде покрай вратата.

След почивката изглеждаше, че двубоят ще продължи да се развива по този начин. Арсенал обаче бе търпелив и дочака момента, в който отбеляза гол. Жезус отлично изведе Виейра зад защитата, а той пусна опасна топка успоредно на голлинията. Кълбото стигна до Йодегор, който откри резултата.

Попадението накара домакините да се изнесат малко по-напред, което пък даваше повече възможности на "артилеристите". В 62-ата минута Са успя да отрази удар на Мартинели, а след това Йодегор не успя да прокара топката през бранителите на "вълците". Жезус също не се възползва, след като бе изведен великолепно. Той са забави с удара и след това опита да намери Йодегор, но Тоти се намеси и изби.

Второто попадение дойде след пробив на Зинченко отляво. Първо удар на Мартинели бе отразен от Са, но кълбото отиде в Йодегор и той не сбърка. Уулвс можеше бързо да се върне в мача, но Гедеш за пореден път стреля неточно от добра позиция. Към края на два пъти Траоре проби, но атаките не бяха завършени по възможно най-добрия начин. При опит на задна ножица на резервата Поденс топката мина покрай вратата. Португалецът бе по-близо минута преди края, но Рамсдейл направи спасяване.

УУЛВС - АРСЕНАЛ 0:2
0:1 - Йодегор (54)
0:2 - Йодегор (75)

Снимки: Imago