Мадисън поведе Лестър към нова победа, но притесни Саутгейт

Джеймс Мадисън се разписа при успеха на Лестър с 2:0 при гостуването на Уест Хам, но напусна терена контузен още в 25-ата минута. Халфът попадна в състава на Гарет Саутгейт за Световното първенство, като надеждите са, че тази травма няма да му попречи да участва на Мондиала.

Мадисън откри резултата в осмата минута. След неговото напускане Уест Хам имаше повече възможности, но срещата можеше да бъде решена и по-рано. Малко преди почивката Фабиански спаси дузпа, изпълнена от Юри Тилеманс. Харви Барнс отбеляза втория гол в мача в 78-ата минута.

Това е четвърта победа за Лестър в последните пет шампионатни срещи, като и при четирите успеха тимът на Брендън Роджърс не допусна гола, а три от тях бяха като гост. След трагичното начало на сезона "лисиците" вече наваксаха малко и вече са 12-ти в класирането. Уест Хам пък записа четвърта загуба в последните си пет мача във Висшата лига и е сама на точка над зоната на изпадащите.

Лестър стартира отлично мача и в осмата минута поведе. С този гол Мадисън, който вече има 40 попадеиня, изпревари Риад Марез и стана вторият най-резултатен играч на клуба във Висшата лига след Джейми Варди. "Лисиците" определено имаха предимство през първата част. Мощен удар на Даниел Амарти бе отразен от Фабиански, който малко преди почивката спаси и дузпата на Тилеманс. Тимът на Роджърс се защитаваше на ниво и показа ефективност, като се възползва от положенията си. Резервата Айоси Перес изведе Барнс, който се е разписвал при всички победи на тима този сезон.

Уест Хам бе колеблив в началото на двубоя и подобри представянето си от средата на първата част, когато Мадисън напусна терена. Удар на Джаред Боуен от дистанция бе отклонен и топката мина дав вратата. Лукас Пакета стреля с глава, но и той не намери целта. Томаш Соучек прати топката в мрежата, но попадение не бе зачетено поради засада. След почивката "чуковете" отправиха 10 удара към вратата на Дани Уорд, но домакините не се възползваха от шансовете си.

Снимки: Imago