Възходът на Нюкасъл продължава, проблемите на Челси се увеличават

Нюкасъл продължава с впечатляващото си представяне. "Свраките" записаха пета поредна победа във Висшата лига след успех с 1:0 срещу Челис на "Сейнт Джеймсис Парк". Единственото попадение в мача реализира Джо Уилок в 67-ата минута.

Отборът на Еди Хау е на трета позиция преди паузата за Световното първенство, като изостава само на две точки от втория Манчестър Сити. Ситуацията в Челси е на противоположния полюс и Греъм Потър ще има върху какво да мисли по време на Мондиала. Лондончани записаха трета поредна загуба в първенството, нямат победа в последните си пет шампионатни срещи и са осми в класирането.

Потър заложи на донякъде изненадващ състав, като остави Тиаго Силва, Кай Хавертц и Пиер-Емерик Обамеянг на пейката. Рахийм Стърлинг пък не попадна в групата поради мигрена. Още в седмата минута Рубен Лофтъс-Чийк се контузи и бе заменен от Тиаго Силва.

Домакините притесняваха съперника с висока преса от началото. Проблемите на Челси се увеличиха още в седмата минута, когато Лофтъс-Чийк трябваше да напусне терена с контузия, а на негово място влезе Тиаго Силва. В играта на гостите нямаше ритъм и те изпитваха затруднения. Нюкасъл изглеждаше по-опасен до средата на първото полувреме, но не успя да създаде чисто голово положение.

Армандо Броя отправи един от редките точни удари към една от двете врати в 29-ата минута. След комбинация между Маунт и Хол топката стигна до нападателя, който се завъртя и стреля, но не затрудни Поуп. До почивката "свраките" владееха повече топката, но не успяваха да намерят пролуки в защитата на съперника.

През второто полувреме Нюкасъл вдигна темпото и започна да притиска гостите още повече. Жоелинтон проби на два пъти отдясно, но и двете ситуации не бяха използвани. При втората той намери Крис Ууд, но Менди излезе бързо и го блокира, а Лонгстаф не успя при добавката. Малко по-късно Ууд бе на сантиметри да засече опасно центриране на Уилок.

Челси успя да създаде реална опасност в 65-ата минута. Тогава Галахър отправи хубав удар, но Ник Поуп се справи блестящо. Отговорът на "свраките" бе първият гол в мача. Алмирон търсеше пространство за удар около наказателното поле, но Уилок го изпревари насочи великолепно топката към вратата, като откри резултата.

Тимът Еди Хау действаше изключително организирано, но лондончани все пак успяха да го притеснят към края. В 81-ата минута опасна топка в наказателното поле не успя да бъде засечена от Хавертц, а кълбото не стигна и до Пулишич. Шер реагира най-бързо и изчисти. В добавеното време, което бе седем минути, Челси се изнесе изцяло в полето на съперника, но стигна само до няколко центрирания. С последния съдийски сигнал се стигна до сблъсъци между играчите, но те отстъпиха място на празненствата на домакините.

НЮКАСЪЛ - ЧЕЛСИ 1:0
1:0 - Уилок (67)

Снимки: Gettyimages