Лудогорец посяга към титлата в здрава битка с ЦСКА - София - на живо със съставите на двата тима и очакванията на Георги Илиев и Нико Петров

Леверкузен продължава да затвърждава добрата си форма при Чаби Алонсо

Байер (Леверкузен) спечели спокойна победа с 2:0 в домакинството си на Щутгарт в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата. Двете попадения за домакините бяха дело на Муса Диаби (30’) и Йонатан Та (82’).

“Аспирините” откриха резултата малко преди да изтече половин час игра, когато Муса Диаби пое една топка в центъра на терена, преодоля много атрактивно няколко играчи на гостите и стреля опасно, кълбото се отклони в тялото на бранител и влетя в мрежата на Флориан Мюлер за 1:0.

Играчите на Чаби Алонсо бяха много близо до удвояване на преднината си в 63-ата минута, когато отново Диаби успя да стигне до едно центриеране, но успя единствено да разтресе напречния стълб. В 77-ата минута отново доста активният Джереми Фримпонг успя да се разпише, но голът бе отменен поради засада. Домакините все пак стигнаха до второ попадение десетина минути преди края на втората част, когато центриране от корнер бе продължено на първа греда от Есикел Паласиос и Йонатан Та протегна крака на метър пред голлинията, за да отклони в мрежата.

С това Леверкузен продължава да затвърждава видимото си израстване, след като тимът бе поет от Чаби Алонсо, и натрупа трета поредна победа, която ги изкачи до 11-ото място в класирането с 18 точки. Щутгарт пък продължава да редува много несигурни представяния с по-добри игри, но продължава да е в зоната на изпадащите с 14 точки.

Снимки: Imago