РБ Лайпциг нанесе поредна загуба на Вердер и излезе втори, Груев извън групата

РБ Лайпциг спечели гостуването си на Вердер (Бремен) с 2:1 в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за гостите бяха дело на Андре Силва (13’) и Ксавер Шлагер (71’), а между тях точен за домакините бе Кристиан Грос (57’). Извън групата за тима на Оле Вернер днес остана българския национал Илия Груев, който бе титуляр в предходния двубой с Байерн (Мюнхен), загубен с разгромного 6:1, заради заболяване.

“Биковете” усъществиха няколко по-опасни атаки в първите минути, но те не доведоха до нещо съществено пред вратата на Иржи Павленка. Ситуацията на терена сякаш започна да се успокоява и точно тогава в 13-ата минута гостите нанесоха своя удар чрез Андре Силва, който получи от Емил Форшберг след бърза атака и бързо докосване с левия крак откри резултата за 0:1. Минута по-късно пас в предни позиции бе на път да стигне до Кристофър Нкунку, но стражът на “бременските музиканти” успя да излезе и да изчисти.

Домакините бяха изключително близо до изравняване на резултата в 22-ата минута, когато Никлас Филкрюг достигна до една центрана топка и я свали в наказателното поле, но там Янис Бласвих се намеси и изчисти. Вердер успя да възстанови равенството в 57-ата минута чрез Кристиан Грос, който се разписа в 50 си мач в Бундеслигата, за 1:1 след красиво изпълнение с десния крак.

Футболистите на Марко Розе успяха да излязат отново напред в 70-ата минута, когато Андре Силва и Ксавер Шлагер осъществиха великолепно двойно подаване, а вторият влезе в наказателното поле и отбеляза за 1:2. Малко след това именно Андрес Силва направи фрапантен пропуск, когато не успя да уцели под ъгъл опразнената пред себе си врата.

С тази си победа РБ Лайпциг се изкачи на второто място след 15 изиграни двубоя от тима те имат общо 28 точки. Вердер е девети с 21 пункта, но момчетата на Оле Вернер имат четири загуби в последните си шест двубоя в първенството.

Снимки: Imago