Спорна дузпа помогна на Лион да се спаси от загуба срещу Ница

Лион се добра до равенство 1:1 в домакинството си срещу Ница от 15-ия кръг на Лига 1. Двата тима си вкарата две попадения от дузпи. Гостите поведоха след точен изстрел на Никола Пепе в 38-ата минута, а "хлапетата" възстановиха равенството в 89-ата минута с гол на Александре Лаказет, като нарушението срещу него бе доста леко.

На срещата присъстваше и нападателят на Реал Мадрид Карим Бензема, който показа пред публиката спечелената от него "Златна топка".

През първата част Ница владееше положението. В 26-ата минута Никола Пепе отбеляза гол, който обаче не бе зачетен заради засада.

След това в 33-ата минута гостите получиха дузпа за игра с ръка на футболист на Лион в наказателното поле. Никола Пепе изпълни наказателния удар и Антони Лопеш спаси, но реферът видя нередност и нареди дузпата да бъде пребита. При втория опит Пепе не сгреши и откри резултата - 0:1.

През втората част Лион се събуди и заигра доста по-добре. В 67-ата минута изстрел на Николас Таляфико се отби от гредата.

В 87-ата минута Александре Лаказет си изработи доста спорна дузпа. Той трудно овладя едно подаване в наказателното поле и след сблъсък с Жан-Клер Тодибо се строполи на земята. Съдията прецени, че това е достатъчно, за да посочи бялата точка, а самият Лаказет реализира 11-метровия удар за крайното 1:1.

Това реми остави двата тима залепени един за друг в класирането. Лион е на 8-ата позиция с 21 точки, а Ница е на 9-ото място с 20 точки в актива си.