Константин Костадинов: Липсваше ни концентрация

България загуби от Португалия в мач от предварителните квалификации за ЕвроБаскет 2025, а ето как баскетболистът на "лъвовете" Константин Костадинов коментира поражението.

„Прибързахме със стрелбите, тяхната преса във втората част беше страшно здрава. Просто не можахме да изнесем топката, да влезем в самата атака и след това много избързахме със стрелбите.

Безидейна България направи един куп подаръци и си тръгна с наведена глава от Португалия

Липсваше ни концентрация. Влязохме много слабо във второто полувреме, много меко влязохме. Просто трябва да помислим сега и във втория мач да не се случват тези грешки.

Днес вкарахме малко повече тройки от предишните мачове, но според мен това не е от най-важните неща. Транзицията в защита...защото имаха около 5-6 контраатаки, в които бяха сами под коша. Според мен тройките не са чак такъв голям фактор. Трябва да играем по-заедно, трябва да има повече пасове.", смята 19-годишното крило.

Дейвид Кравиш: Имаме добри шансове в България

Той говори и за предстоящия мач с Кипър в неделя.

"Ако отидем подготвени, колкото и да сме изморени, влезем ли в мача с добрата нагласа – имаме шанс да ги бием и да не правим същите грешки, които направихме днес във второто полувреме.", смята националът.