Брайтън поднесе голямата изненада и обърна Арсенал в Лодон, за да се класира напред в Карабао къп

Брайтън поднесе една от изненадите и изхвърли лидера в Премиър лийг Арсенал като гост в третия кръг на Карабао къп. Срещата започна отлично за домакините, които поведоха с попадение на Едуард Нкетия още в 20-ата минута, но “чайките” направиха пълен обрат благодарение на Дани Уелбек, който изравни от дузпа в 27-ата минута, Каору Митома (58’) и Тарик Лампти (71’). Мениджърът на лондончани бе направил цели десет промени, като бе дал шанс на играчи, които не играят толкова често.

Играчите на Арсенал започнаха добре двубоя и успяха да вземат преднина в 20-ата минута, когато появяващият се по-често в Лига Европа Фабио Виейра направи много добро извеждащо подаване в предни позиции, който бе поет от Еди Нкетия, който отправи отличен изстрел и изведе лондончани напред за 1:0.

Брайтън обаче успя да се върне в двубоя по-малко от десет минути след това, когато дебютирящият на вратата на домакините Карл Хейн бе изпреварен от Дани Уелбек, след което се подхлъзна и го препъна, което доведе до 11-метров наказателен удар. Именно Уелбек застана зад топката и изравни за 1:1 в 27-ата минута.

В 36-ата минута Рийс Нелсън пробва опасен удар след подаване на Нкетия, но той бе блокиран. Централният нападател на “артилеристите” на свой ред бе близо до попадение в самото начало на втората част, но нацели дясната греда. Малко след това и Сами Локонга също пробва да стреля, но без успех.

Брайтън на свой ред осъществи бърза контраатака в 58-ата минута и Каору Митома успя да отбележи за 1:2, след като получи в наказателното поле от Джереми Сармиенто. Веднага след попадението на гостите Микел Артета предприе няколко смени и неговите подопечни отново започнаха да осъществяват натиск, но този път в търсене на изравнително попадение.

Гостите нанесоха нов удар по амбициите на “топчиите” в 71-ата минута, когато Тарик Лампти получи на левия фланг, след което демонстрира скорост и влезе в наказателното поле, където плъзна топката покрай Карл Хейн за 1:3.

До края на двубоя Арсенал отново направи опити да достигне до изравняване, но така и не стигнаха до нов гол и по този начин отпадна от турнира за сметка на Брайтън.

Снимки: Imago