Нотингам изхвърли Тотнъм на Конте от Карабао къп

Нотингам поднесе една от изненадите в третия кръг на Карабао къп и победиха гостуващия Тотнъм с 2:0. Попаденията за играчите на Стив Купър дойдоха след почивката, когато Ренан Лоди откри в 50-ата минута, а Джеси Лингард добави втори гол само седем минути по-късно. Двукратният носител на КЕШ трябваше да завърши двубоя с човек по-малко, след като Орел Мангала получи втори жълт картон в 75-ата минута, но съумяха да съхранят преднината си.

Форест започна добре и можеше да получи ранна преднина още преди да са изтекли десет минути игра, когато една рикоширала топка след опит за удар бе изгледана не особено заинтересовано от Фрейзър Фостър, който днес бе на вратата на “шпорите”, а те се отби в гредата. Малко след това Джеси Лингард стреля опасно с глава, но Фостър спаси.

След двайсетина минути игра Тотнъм започна да изглежда като по-опасния тим на терена, а Ерик Дайър можеше да изведе лондончани напред след удар с глава след корнер. Минута по-късно и Мат Дохърти бе близо до попадение, но този път Уейн Хенеси се намеси добре.

Веднага след почивката домакините успяха да излязат напред в резултата след отнемане в средата на терена на Орел Мангала срещу Ив Бисума, след което топката бе пратена към Ренан Лоди на лявото крило, той напредна, залъга Мат Дохърт, след което с десния крак отправи отличен удар в далечния ъгъл на Фостър за 1:0. Няколко минути по-късно Лингард намери отлично Сам Стъридж в пеналта, но стражът на гостите този път направи спасяване с крак.

Вдъхновените домакини стигнаха до второ попадение в 57-ата минута, когато именно Стъридж свали добре в наказателното поле след добр центриране на Серж Орие и отблизо Джеси Лингард отбеляза първото си попадение за Нотингам за 2:0. Изненадващо почти веднага след попадението Антонио Конте замени Хари Кейн, за да му даде почивка.

Домакините можеха да нанесат нов съкрушителен удар по амбициите на Тотнъм в 69-ата минута, когато подаване в дълбочина намери бързо напредващия Бранън Джонсън, той преодоля бранител и стреля, но отново вратарят на “шпорите” успя да спаси с крак.

В 74-ата минута Деян Кулишевски, който се появи като резерва, центрира от корнер, който предизвика разбъркване, Хенеси дори събори Ричарлисон, а топката се остреми към голлинията, но бе изчистена точно преди да влезе. В 75-ата минута Орел Мангала от Нотингам осъществи грубо нарушение срещу бразилското острие на гостите и бе изгонен с втори жълт картон.

Ричарлисон успя да отбележи попадение за момчетата на Антонио Конте в 80-ата минута, но веднага попадението бе отменено поради засада. В минутите до края тимът на Стив Купър бе добре подреден в отбрана и не позволи на своите гости да достигнат до сериозни голови положения, като по този начин успя да направи крачката към следващия кръг на надпреварата.

Снимки: Imago