Атлетик Билбао се разправи с Валядолид с класика

Атлетик Билбао записа класически успех с 3:0 в домакинството си на Валядолид от 14-ия кръг на Ла Лига. Баските тотално надиграха своя съперник и можеха да спечелят и по-убедително. Точни за домакините на "Сан Мамес" бяха Горка Гурусета в 19-ата и 51-вата минута и Дани Вивиан в 79-ата минута.

Атлетик взе преднина сравнително рано в мача. В 19-ата минута Иняки Уилямс напредна отдясно и подаде към Горка Гурусета, който стреля от движение, първият му удар бе отразен от вратаря, но при добавката той бе точен за 1:0.

В 39-ата минута баските вкараха втори гол, който не бе зачетен заради засада.

Резултатът все пак бе удвоен в 51-вата минута. Тогава Микел Весга отне пред наказателното поле и подаде към Горка Гурусета, който с диагонален удар по земя за втори път порази вратата на съперника.

Класическото 3:0 оформи Дани Вивиан в 79-ата минута, разписвайки се с глава след центиране на Икер Муниаин.

С тази победа Атлетик събра актив от 24 точки и излезе на 4-ото място в класирането. Валядолид остава на 10-ата позиция със 17 точки.

Снимки: Gettyimages