Жирона се нуждаеше от пълен обрат срещу последния в Ла Лига

Жирона спечели с 2:1 гостуването си на Елче в мач от 14-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение за домакините бе дело на Пол Лирола (16’), но гостите постигнаха пълен обрат благодарение на Иван Мартин (39’) и Валентин Кастелянос (66’).

Домакините успяха да поведат в 16-ата минута, когато многоходова комбинация успя да изведе Пол Лирола на добра позиция в наказателното поле и той с десния крак откри за 1:0. Само минута по-късно те удариха у греда чрез Пере Мия.

Само пет минути по-късно футболистите на Мичел бяха изключително близо до изравняване на резултата, но удар на Тони Суарес срещна дясната греда.

Жирона все пак успя да изравни резултата в 39-ата минута, когато появилият се малко по-рано от скамейката Иван Мартин бе оставен напълно непокрит в наказателното поле и с глава се разписа за 1:1.

Футболистите на гостите постигнаха пълен обрат в 66-ата минута, когато Кастелянос получи добро центриране отдясно и без забавяне я прати в долния ляв ъгъл на стража на домакините за 2:1.

С тази победа Жирона събра 16 точки и се намира на 13-ото място в класирането на Ла Лига, а Елче е твърдо на последното с едва 4 точки.

Снимки: Imago