Кристъл Палас се добра до победа в дербито с Уест Хам с гол в 94-тата минута

Кристъл Палас постигна първата си победа като гост в Премиър лийг през този сезон, след като надделя с 2:1 над Уест Хам в едно от лондонските дербита от 15-ия кръг на Премиър лийг. Саид Банрама даде аванс на "чуковете" в 20-ата минута, но Уилфрид Заха изравни в 41-вата. В четвъртата минута на добавеното време Майкъл Олис донесе победата на тима на Патрик Виейра. Това сложи край на серията на Уест Хам от шест поредни победи у дома.

Дейвид Мойс бе променил целия си състав в сравнение с последния мач от груповата фаза на Лигата на конференциите. От срещата с Манчестър Юнайтед през миналия уикенд корекцията бе само една. Лукас Пакета се завърна след контузия и замени Даунс.

Натаниел Клайн, Шейк Дукуре и Джордан Аю започнаха за Кристъл Палас.

"Орлите" имаха доста сериозно предимство през първата част, но "чуковете" бяха отборът, който поведе, след като Бенрама отправи страхотен удар от 20-иня метра. Домакините все пак изравниха пет минути преди почивката, когато Езе се възползва от грешка на Керер и изведе добре Заха, който светкавично стреля покай Фабиански за 1:1.

Десет минути преди края домакините получиха дузпа след минимален контакт между Марк Гуехи и Антонио. След намесата на ВАР обаче решението правилно бе отменено. Антонио пропиля една добра атака на домакините в самия край, а секунди след това Олис донесе победата на Уест Хам след пробив отдясно и удар, след който топката рикошира в крака на Кресуел и влезе във вратата.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!