Трета поредна издънка оформи кошмарна за Атлетико седмица

Атлетико Мадрид регистрира трети пореден разочароващ резултат и изпраща крайно неприятна седмица. Този път тимът на Диего Симеоне стигна само до 1:1 при домакинството си на Еспаньол в двубой от 13-ия кръг на Ла Лига, независимо че около 70 минути игра с човек повече. Сержи Дардер вкара за каталунците в 62-рата, а в 78-ата влезлият като смяна Жоао Феликс изравни.

През миналия уикенд столичани загубиха с 2:3 от слабака Кадис, а във вторник отпаднаха от евротурнирите след поражение с 1:2 от Порто в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Ремито сега поставя под въпрос оставането на трето място в Примера, а разликата с Реал Мадрид и Барселона става все по-голяма.

Този следобед Атлетико нямаше и шанс, защото стигна до куп положения, но играчите показаха разочароващи завършващи удари. От 27 изстрела към вратата на Еспаньол само седем попаднаха в очертанията.

Домакините бяха улеснени от изгонване с директен червен картон на Леандро Кабрера в 28-ата минута. Тогава защитникът на гостите задържа откъсващия се сам срещу вратаря Алваро Мората.

Големият брак в последните метри обаче обрече “рохибланкос” и отборът така и не успяваше да реализира. В същото време тимът на Еспаньол се възползва от един от малкото си шансове и поведе чрез Дардер в 62-рата.

После на терена се появи Феликс, който в 78-ата се възползва от грешно позициониране на вратара на съперника и изравни.

До края мадридчани имаха още няколко положения, но така и не успяха да стигнат до победен гол.