Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Етър не се затрудни срещу десет от Ботев (Пловдив) II

Етър прекъсна негативната си серия във Втора лига и се наложи над дублиращия отбор на Ботев (Пловдив) у дома с 3:0 в мач от 16-ия кръг на първенството. Преди това "болярите" бяха записали две загуби, но днес се завърнаха на победния път.

Гостите започнаха срещата по-добре и в 10-ата минута удариха греда. В 37-мата Димитър Балинов извърши грубо нарушение срещу Олег Димитров, а главният съдия му показа директен червен картон.

Това се отрази още преди почивката. В самия край на полувремето Мариян Иванов изведе Етър напред в резултата, след като засече центриране от корнер.

Домакините бяха по-активни и в началните минути на втората част, а Георги Александров удвои след само 120 секунди игра.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Малко след като измина час игра на стадион "Ивайло" Живко Петков направи резултата класически след подаване по земя.

До края на редовното време темпото на игра спадна и нямаше нови попадения. По този начин тимът, воден от Емануел Луканов, събра 29 точки в своя актив, които отреждат второ място във временното класиране.

"Канарчетата" прекъснаха серията си от две последователни победи и остават на 16-а позиция с 15 пункта. В следващия кръг "жълто-черните" приемат Монтана, а великотърновци гостуват на Литекс

Снимка: "Фейсбук" на Етър