ЕВРО 2024: Сърбия 0:0 Англия

Нотингам се добра до точка срещу Брентфорд

Нотингам стигна до равенство 2:2 в домакинството си на Брентфорд по драматичен начин. В добавеното време разбъркване в наказателното поле доведе до гол, а последното докосване бе на бранителя на гостите Матиас Йоргенсен. Форест остана на дъното на класирането, но в трето поредно домакинство не допуска загуба.

Тимът на Стив Купър повежда в пет от шестте си мача на “Сити Граунд” този сезон, но рядко стига до успеха. Днес тази тенденция продължи, тъй като Морган Гибс-Уайт откри резултата в 20-ата минута след прекрасен индивидуален пробив. Рекордната покупка на Нотингам бе изключително активен в началото на срещата и можеше да открие резултата и по-рано, но ударът му бе отразен от Давид Рая преди да се намеси и Бен Мий. Форест имаше претенции за дузпа, но разглеждане с ВАР отсъди, че няма нарушение.

Брентфорд изравни в добавеното време на първата част от дузпа. Наказателният удар бе отсъден след дълго разглеждане с ВАР и бе реализиран от Мбеумо. След почивката Нотингам трудно създаваше чисти голови ситуации, а в 75-ата минута Виса изведе гостите напред и те бяха близо до първа победа като гост за този сезон. Те обаче се разминаха с нея, след като хаотичната сиуация в края доведе до гол и вдигна на крака “Сити Граунд”.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!