Вратарят на Елче спести разгром от Валядолид

Валядолид не пропусна да срази най-слабия отбор в Ла Лига Елче - 3:0 в мач от 13-ия кръг. Това е трети пореден домакински успех за притежавания от Роналдо клуб, с което поне временно той се изкачва до десета позиция в класирането. Гостите пък твърдо са последни, като продължават да нямат нито една победа.

Валядолид тотално надигра своя съперник и дръпна с 2:0 след голове на Хави Санчес в 40-ата минута и на Роке Меса секунди след старта на второто полувреме.

Домакините създаваха положение след положение, но вратарят на Елче Едгар Бадия се представи силно и спаси множество удари.

На фона на това Хосан Фернандес изненадващо вкара за гостите и така интригата, поне на хартия, се завърна.

В действителност обаче Елче така и не успя да притисне Валядолид и домакините прибавиха заслужени три точки.